Dergiz

03 Mart 2019

Yorum yapılmamış

Dergiz Tatil Köyü Artvin’e yatırım yapanlara örnek olacak

1995’te Almanya’da kurulan ve şu anda Bursa’da faaliyet gösteren Derla Group, memleketine yatırım yapan firmalardan biri. Martta Artvin’de açmayı planladıkları Dergiz Tatil Köyü ile Karadeniz’in muhteşem doğası için bölgeye gelenlere en güzel şekilde hizmet vermeyi hedefliyorlar. Dergiz Tatil Köyü’nün yanı sıra 2020’de açmayı planladıkları bir başka otel projesiyle hem Artvin ekonomisine hem istihdama hem de turizme katkıda bulunmayı amaçlıyorlar.

Alman kurumlarına birçok iş yaptık

Derla Group, biraz önce de bahsettiğimiz gibi 1995’te Almanya’da aile şirketi olarak kurulmuş bir firma. Şirket, aslen Artvinli olan Yönetim Kurulu Başkanı Levent Dervişoğlu ve ekibiyle birlikte projelerini gerçekleştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu projelerden biri, Dergiz Tatil Köyü.

Bunun yanı sıra başka projeleri de bulunmakta. Bunlardan ikisi, yine Artvin’de açmayı planladıkları otel ve kereste fabrikası projeleri. Geçtiğimiz ay İzmir’de gerçekleştirilen Travel Turkey Uluslararası Turizm Fuarı’nda da tanıtılan Dergiz Tatil Köyü’nün yanı sıra şirketin yatırımlarını Derla Group Genel Müdürü Gizem Çağla Dervişoğlu ile konuştuk.
Dervişoğlu, öncelikle Derla Group’u anlatarak başlıyor sözlerine. Derla Group’un Berlin’de kurulduğunu ve inşaat sektöründe faaliyet gösterdiğini belirten Dervişoğlu, altyapı ve üst yapı hizmetleri verdiklerini söylüyor.

Deutsche Telekom başta olmak üzere Alman kurumlarına ve büyük firmalara altyapı ve üst yapı inşaat işleri yaptıklarını ifade eden Gizem Çağla Dervişoğlu, bunların yanı sıra özel kişi ve firmaların da birçok inşaat projesine imza attıklarını dile getiriyor.

Avrupa standartlarını Türkiye’de uyguluyoruz

Almanya’daki bilgi birikimlerini ve tecrübelerini Türk halkıyla buluşturmak için 2005’te Bursa’da faaliyetlerine başladıklarını belirten Dervişoğlu, “Avrupa standartlarını Türkiye’de uygulamayı hedefledik. Yaptığımız işlerle kendimizi kısa sürede ispatlayarak Türkiye pazarındaki yerimizi aldık.” diyor.

Türkiye’de de kamu kurumlarına, özel kişi ve firmalara altyapı ve üst yapı alanında hizmetler verdiklerini ifade eden Gizem Çağla Dervişoğlu, özverili çalışmalarını devam ettirdiklerini dile getiriyor:

“Firmamızı daha da ileriye taşımak için özverili çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirirken kalitemizden taviz vermiyoruz. İlkemiz, kalifiye personel çalıştırarak müşterilerimize güvenilir, sorunsuz ve beklentilerinin üzerinde işler teslim etmek. Bu sayede sektörde kazanılan güvenin sürekliliğini sağlıyoruz.”

Tatil köyü babam tarafından bana adandı

Dervişoğlu, Dergiz Tatil Köyü ile ilgili de ilginç bilgiler veriyor: “Tatil köyü, babam Levent Dervişoğlu tarafından bana adanmış bir proje. Benim hayallerimin gerçekleşmesi için memleketimiz Artvin’e yapmakta olduğumuz Dergiz Tatil Köyü’nün ismi, Dervişoğlu ile Gizem’in ilk üç harflerinin birleşmesinden oluşuyor.  Şehre 15 dakika uzaklıktaki tatil köyümüzü, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 7 Mart’ta açmayı planlıyoruz.”

Dervişoğlu’na Ege ve Akdeniz gibi turistik bölgeler dururken neden Artvin’e tatil köyü projesi yaptıklarını da soruyoruz. Gizem Çağla Dervişoğlu, bu sorumuza şöyle cevap veriyor: “Bu projeyi Artvin’e memleketimiz olduğu için yapıyoruz. Ayrıca, doğasına dokunulmadığı için… Oksijeni bol olduğu için… Tabii güzellikleri harika olduğu için… Bütün bu güzellikleri insanlarla paylaşmak için… Memleketimizin ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunmak için… Karadeniz turuna giden insanların çok rahat bir şekilde konaklaması, dinlenmesi ve tatil yapabilmesi için…”

Dergiz Tatil Köyü muhteşem manzaralı

Seyir terası, kafe ve restoranı olan enfes doğa ve baraj manzaralı Dergiz Tatil Köyü’nün sloganı, ‘Göğe Komşu Topraklardaki Eviniz’… Dergiz’in zengin menü içeriğine sahip 100 kişi kapasiteli restoranı olacak. Restoranda yöresel lezzetler sunulacak. Tatil köyünde SPA ve hamam bulunacak. Misafirlere çok çeşitli masaj hizmetleri de verilecek. SPA ve hamamda verilecek hizmetler şöyle: Expres Hamam Menü, Kese Köpük Bakımı, Aromaterapi Masajı, Bali Masajı, Anti Stres Masajı, Hintli Bas Masajı, Sıcak Taş Masajı…

Dergiz Tatil Köyü, 12 adet bungalovdan oluşuyor. Çift katlı bungalovların her bir katı 35 metrekare. Tatil köyünün toplam yatak kapasitesi ise 57. Eşsiz bir manzaraya sahip bungalovların tamamının önü açık. Misafirler Dergiz Tatil Köyü’nde sadece konaklamayacak. Aynı zamanda çevredeki muhteşem tarihi ve doğal güzellikleri de görebilecek.

Yatırımlarımız devam edecek

Gizem Çağla Dervişoğlu, memleketleri Artvin’e yatırımlarının devam edeceğini de ifade ediyor: “Dergiz Tatil Köyü’nün haricinde Hopa ve Borçka tarafından Artvin’e girişte kongre oteli projemiz var. 2020’de açmayı planlıyoruz. Ayrıca, Artvin’de kereste fabrikası açma planımız var. Bunların dışında güneş enerjisine de girdik. Mimarlık ofislerimiz var. İş konusunda çok esnek bir şirketiz. Fırsatları değerlendiriyoruz.”

Bir cevap yazın